Tipy na výlet

Vodácké tábořiště Hamr poskytuje pro vodáky, cyklisty a ostatní návštěvníky Třeboňska řadu doprovodných služeb, které mohou v rámci svého pobytu využít.

Jednodenní výlety s Půjčovnou Marie:

Jednodenní výlety po Nežárce či Lužnici jsou skvělou možností poznat přírodní krásy těchto řek. Vodácká komunita na tyto řeky v posledních letech poněkud pozapomněla a díky tomu si při splouvání užijete klid a naplno si vychutnáte okolní divokou přírodu.

Doporučujeme výlet po Nežárce v úseku Jemčina – Hamr.
Délka: 12 km
Doba: 3-4 hodiny
Náročnost: dle stavu vody, převážně nízká


Průběh: Po příjezdu do Hamru (parkování či úschova kol zajištěna) - vybavení potřebným materiálem (pádla, vesty, sudy,…) - převoz materiálu a osob na Jemčinu – nástup na řeku, zahájení plavby – ukončení plavby v Hamru.

Tento model je aplikován i na ostatní úseky Nežárky či Lužnice, vše po domluvě.

Vícedenní výlety s Půjčovnou Marie

Vícedenní splouváni řeky je možné naplánovat dle vašich požadavků a potřeb a lze do něj zapracovat i převozy lodí a osob na různé úseky reky.
Doporučujeme prodloužení jednodenního výletu po Nežárce z Jemčiny do Hamru, přespání v Tábořišti Hamr a druhý den pokračovat do Veselí nad Lužnicí či Dráchova, odkud vás převezeme zpět do Hamru.

Hamr – Veselí nad Lužnicí
Délka: Veselí nad Lužnicí - 9 km, Dráchov 14 km
Doba: 2-3 hodiny
Náročnost: nízká

Paddleboard od Půjčovny Marie

Paddleboard je super zábava. Lze ho využít při koupání v Tábořišti Hamr, kde s ním lze sjíždět jez a dovádět na řece. Případně je na něm možné sjíždět vybrané úseky řeky či si ho zapůjčit na koupání na nedaleké pískovny.

Doporučujeme zapůjčení paddlebordu na úseku Hamr – Krkavec.
Délka: 5 km
Doba: 1-2 hod
Náročnost: jak pro koho
 

Více typů na výlet na výlet

Veškeré informace o nabízených službách Půjčovny Marie získáte na www.pujcovna-marie.cz nebo na telefonu 606 863 914.